Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna

Zajęcia indywidualne dla dzieci

Jeżeli mowa Twojego dziecka jest zrozumiała tylko dla najbliższych lub zauważasz, że zna znacznie mniej słów niż jego rówieśnicy, to prawdopodobnie ma opóźniony rozwój mowy – nie czekaj aż Twoje dziecko pójdzie do przedszkola, zacznij działać wcześniej! Wiele dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym nie wymawia prawidłowo głosek. Start w szkole i funkcjonowanie w grupie rówieśniczej są dla nich trudniejsze. Zadbaj o to, żeby Twoje dziecko miało równe szanse.

W ramach zajęć dostosowanych do indywidualnych potrzeb proponujemy:

  • naukę prawidłowej wymowy głosek,

  • usprawnianie aparatu artykulacyjnego,

  • usprawnianie funkcji motorycznych w obrębie jamy ustnej (odgryzanie, żucie, połykanie),

  • upłynnianie mowy (terapia jąkania),

  • ćwiczenia słuchu fonematycznego (rozróżnianie głosek),

  • terapię ręki (usprawnianie funkcji manualnych)

 

Zajęcia indywidualne dla młodzieży i dorosłych

 

Niektórzy seplenią lub nieprawidłowo wymawiają głoskę [r], inni chcieliby mówić jeszcze piękniej niż do tej pory, aby sprawiać lepsze wrażenie w pracy lub po prostu na płci przeciwnej. Nic dziwnego! To, jak mówimy często wpływa na to, jak postrzegają nas inni ludzie. Chcesz poprawić swój wizerunek – popraw swoje umiejętności komunikacyjne. Zajęcia także dla tych, którzy chcą zdawać na studia aktorskie lub dziennikarskie i dla każdego, kto chce poprawić swój warsztat mówienia.

Terapia indywidualna dla dorosłych przeznaczona jest również dla osób z afazją lub dyzartrią, a także dorosłych jąkających się.